Organizator wydarzenia zapewnia miskę z wodą dla psa przewodnika/asystującego.W miejscu wydarzenia jest miejsce wyciszenia.
Intuicja, czym w ogóle może być świat Głuchych, przyszła na sam koniec. A dokładnie w momencie, w którym słyszący muzycy, reżyserzy i libreciści oraz głusi aktorzy, poeci i tancerze nie zdołali wykreować wspólnego zakończenia dla tworzonej razem „Opery dla Głuchych". Spektakl, którego premiera odbyła się w listopadzie 2018 roku w warszawskim Teatrze Studio, ma więc dwa różne zakończenia i w gruncie rzeczy opowiada dwie zupełnie różne historie, choć porządek następujących po sobie scen, obrazów i dźwięków jest jeden. Sęk w tym, że nie tylko znaczą one zupełnie co innego dla obu grup odbiorców, ale także są przez nich całkowicie odmiennie doświadczane.
Być może najbliższą ideału przestrzeń spotkania świata Głuchych ze światem słyszących zawdzięczamy sztuce filmu w jej pierwotnej, bezgłośnej formie. Między innymi dlatego do poetyki kina niemego odwołuje się film „Opera dla Głuchych" Zuzanny Solakiewicz oparty na spektaklu pod tym samym tytułem.